Kompletowanie wyprawki – dylematy młodych rodziców

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to zwykle ogromna radość dla rodziców, ale też spore wyzwanie. Są oni bombardowani sprzecznymi informacjami na temat tego, co jest najlepsze dla ich pociechy. Na co zwrócić uwagę, aby wybrać optymalne rozwiązanie?

Jaką pościel dla niemowlaka wybrać?

Mając za sobą zakup łóżeczka z materacem, czas na wybranie jego wyposażenia. W pierwszych tygodniach życia maleństwa pościel nie będzie mu potrzebna. Zwykle śpi ono w beciku lub śpiworku co niweluje możliwość niekontrolowanego nakrycia główki kołdrą. Kupując pierwszą pościel dla dziecka, warto wybrać tą wykonaną z bawełny. Jest to materiał naturalny, który fantastycznie przewodzi ciepło oraz przepuszcza powietrze. Poza tym, można ją prac w temperaturze 60 stopni Celsjusza, co gwarantuje usunięcie zarazków i trudnych zabrudzeń.

Czy kolor ma znaczenie?

Skóra małego dziecka jest bardzo delikatna i podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Warto zatem wybrać poszycie, w jaśniejszych kolorach, ponieważ ciemne barwniki zawarte w kolorowych egzemplarzach mogą wywoływać reakcje alergiczne. Należy zadbać też o to, aby zakupiona przez nas pościel dla niemowlaka posiadała atest przydatności dla dzieci poniżej trzeciego roku życia – taką pościel kupisz tutaj.

Kupując kołdrę dla dziecka nie bez znaczenia jest jej rozmiar. Należy pamiętać, żeby była ona na tyle lekka, żeby dziecko mogło samo się nią nakryć w razie potrzeby. Planując zakup pościeli dla dziecka warto wybrać się do specjalistycznego sklepu. Sprzedawca nie tylko pomoże wybrać najlepszy zestaw, ale również rozwieje wątpliwości rodziców w kwestii tego zakupu.