Kolorowe eksperymenty dla dzieci

Dzieci są ważne, trzeba więc inwestować w nie jak najwięcej czasu, dzięki czemu będą się prawidłowo i szczęśliwie rozwijać. Najmłodsze dzieciaki uwielbiają kolory, a więc barwne eksperymenty będą dla nich niezwykle atrakcyjne. Darując im chwile radości sprawiamy, że idą przez świat z uśmiechem i podniesioną głową.

Tęcza z cukierków – eksperyment

Eksperymenty dla dzieci nie muszą być skomplikowane. Można zacząć od kilku kolorowych landrynek, talerza i wody. Na talerzu układa się w kółku kolorowe, szkliste cukierki zwane landrynkami. Następnie polewa się je wodą i… czeka. Po kilku chwilach do środka talerza zaczną spływać kolorowe strugi, które utworzą piękną, barwną tęczę wywołując szeroki uśmiech dziecka okraszony zachwytem.

Barwy w słoiku

Potrzebne będą barwniki spożywcze, woda, olej i słoik. Do słoika wlewa się wodę mniej więcej do połowy wysokości, po czym zabarwia się ja wybranym kolorem. Następnie dolewa się do niego olej i dodaje kolejnego barwnika. Po zamknięciu słoik przekazujemy dziecku instruując go tak, aby zaczęło nim potrząsać. Warstwy wkrótce zaczynają się mieszać, a efekt zaskoczy nie tylko dziecko, ale również zadowolonego rodzica.

Eksperymenty te nie są ani trudne, ani skomplikowane, a przeprowadzenie ich pozwoli pokazać dziecku podstawowe właściwości kolorów, które spotykane na co dzień mieszają się zarówno w domu, jak i na zewnątrz – na całym świecie, jaki otacza dziecko. Jeśli nie masz pomysłów na nowe eksperymenty, pamiętaj, że możesz je wybrać z gotowych propozycji np. ze sklepu Bebito.