Dziecięce dekoracje pokoju – o czym pamiętać?

Plakaty do pokoju dziecka mogą stanowić świetne uzupełnienie charakteru pomieszczenia. Jeśli to możliwe, warto pozwolić maluchowi samodzielnie dokonać wyboru tych dekoracji: to sprawi, że będzie czuł się w swoim pokoju naprawdę dobrze, a dodatkowo – da mu to poczucie bycia ważnym.

Plakaty do pokoju dziecięcego – w antyramie czy bez?

Zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest umieszczenie plakatów do pokoju dziecka w specjalnych antyramach. To nie tylko duże bezpieczeństwo dla samego plakatu (konieczność przyklejenia go z użyciem taśmy klejącej lub gwoździka oznacza bezpowrotne zniszczenia na jego powierzchni), ale również możliwość nanoszenia szybkich i wygodnych zmian.

Plakaty do pokoju dziecięcego w antyramie można bowiem dowolnie podmieniać wewnątrz lub nawet zamieniać je miejscami w zależności od rozmieszczenia haków. To nie tylko możliwość przekładania ozdób wewnątrz pokoju jednego dziecka, ale również urządzania „podmianek”, gdy latorośli jest więcej i pragną zmian.

Dopasowane do stylistyki pokoju – czyli jakie?

Dobrym pomysłem jest, by plakaty do pokoju dziecka były utrzymane w zbliżonej kolorystyce co całość pokoju lub w tym samym stylu. Chodzi głównie o to, by w pomieszczeniu stworzonym w całości w szaro-różowej tonacji nie znalazły się nagle niebieskie obrazki, które nieco zepsują efekt końcowy.

Dodatkowo, jeśli to możliwe, warto spróbować znaleźć plakaty, które są dopasowane do ogólnego wyglądu pomieszczenia: gdy królują w nim konie, niech przedstawiają biegnące kucyki i tak dalej.