Czym charakteryzują się alkoholowe markery artystyczne?

Alkoholowe markery artystyczne królują na półkach sklepowych, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. Mowa tutaj oczywiście o markerach, które zawierają w swoim składzie tusz na bazie alkoholu. Jest to w chwili obecnej najciekawsza alternatywa dla markerów, które oparte są na bazie wody albo specjalnych olejów.

Co warto wiedzieć?

Alkoholowe markery artystyczne po wyschnięciu są wodoodporne i co najważniejsze bardzo dobrze się mieszają, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Ich kluczowym atutem jest to, że bardzo szybko wysychają na papierze, dlatego też są doskonałym wyborem dla dzieci i osób początkujących. Pamiętać należy jednak o tym, że markery na bazie alkoholu niestety nie są odporne na działanie światła. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że namalowane rysunki po pewnym czasie mogą wyblaknąć pod wpływem promieni słonecznych.

Jakie zalety?

Sporym atutem markerów artystycznych alkoholowych jest to, że doskonale ze sobą współpracują. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można mieszać markery od wielu różnych producentów. Godne polecenia są markery do których można dokupić wymienne końcówki albo specjalne buteleczki tuszu do uzupełniania. Dzięki temu rozwiązaniu można sporo zaoszczędzić. Do największych zalet należy zaliczyć także to, że markery tego typu doskonale nadają się do rysowania na papierze, metalu albo drewnie.

Jakie są rodzaje?

Większość markerów artystycznych posiada dwie końcówki. Mowa tutaj oczywiście o końcówkach grubych i cienkich. Grubsze końcówki doskonale nadają się do zamalowania większych powierzchni. Cienkie z kolei idealnie nadają się do malowania i rysowania niewielkich detali. Wielu producentów oferuje także markery z ultraszeroką końcówką, które idealnie sprawdzą się w przypadku dużych rysunków. Alkoholowe markery artystyczne sprzedawane są na zabawkiiszkola.pl nie tylko na pojedyncze sztuki, ale również w zestawach. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto wypróbować kilka modeli, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie porównać poszczególne modele i wybrać te najlepsze.