Czapka niemowlęca – niezbędny element ubioru naszego maluszka

Zakładanie czapki stanowi temat wywołujący wiele emocji wśród młodych, niedoświadczonych rodziców. Każdy stara się bowiem zadbać o zdrowie oraz komfort swojego dziecka najlepiej jak potrafi. Jedni twierdzą, że czapka niemowlęca powinna być zakładana obowiązkowo przez cały czas, inni zaś uważają że nie jest to konieczne. Jak więc jest naprawdę?

Jak długo dziecko powinno nosić czapkę?

Badania potwierdziły, że noszenie czapki przez cały czas nie jest konieczne, jednak w pierwszych miesiącach życia dziecka na pewno należy pamiętać o tym, aby zakładać ją podczas każdego wyjścia z domu. Niemowlę przystosowuje się wówczas do nowych warunków panujących na zewnątrz, dlatego zakładanie czapki pomaga zachować bezpieczeństwo i skutecznie chroni przed przeziębieniem, które w przypadku małych dzieci może okazać się bardzo groźne. Jeśli niemowlę już trochę podrośnie, wówczas zakładanie czapki konieczne jest tylko w sytuacji, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 15 stopni Celsjusza.

Czapki dla niemowląt w różnych kolorach

Moda dziecięca to bardzo popularny kierunek rozwoju wielu sklepów internetowych. Młodzi rodzice bardzo dbają o komfort i bezpieczeństwo swoich dzieci, a dla wielu z nich bardzo istotne jest również to, aby dziecko ładnie się prezentowało w zakupionych przez nich ubrankach. W związku z tym, wiele sklepów posiada w swojej ofercie ubrania dziecięce, wśród których można wyróżnić m.in. czapki dla niemowląt w różnych kolorach. Ze względu na szeroki wybór produktów, każdy rodzic powinien znaleźć odpowiednią czapkę niemowlęcą, w której jego dziecko będzie ładnie wyglądało oraz czuło się komfortowo i bezpiecznie.

Jaką czapkę niemowlęcą wybrać?

Bardzo popularne są czapki niemowlęce basic, które wykonane są z miękkiej wełny. Są one bardzo miękkie, nie drapią oraz skutecznie chronią przed zimnem. Małe dzieci są wyjątkowo wrażliwe na wszelkie bodźce, dlatego jeśli chcemy, aby nasze dziecko czuło się wygodnie w czapce, powinniśmy zmierzyć jego obwód głowy, a następnie dodać do wyniku 1 centymetr. W takiej sytuacji mamy pewność, że czapka będzie dobrze przylegać do głowy, jednocześnie nie powodując żadnego dyskomfortu w postaci uciskania.

Czapka niemowlęca stanowi niezbędny element ubioru naszego maluszka, dlatego jeśli podchodzimy poważnie do kwestii ochrony zdrowia dziecka, powinniśmy zainteresować się tym tematem.