Dlaczego ułożenie kostki Rubika jest takie trudne?

Kostka Rubika jest prawdopodobnie najbardziej popularną, a przy tym rozpoznawalną na całym świecie grą logiczną. To zwykła kolorowa kostka, która składa się z pół 3x3x3, której celem jest ułożenie każdego jej koloru na każdym boku. Problem jednak w tym, że jest to zadanie niezwykle trudne. Dlaczego tak jest? Jak ułożyć kostkę Rubika w łatwy i szybki sposób?

Historia kostki Rubika

Kostka Rubika powstała w roku 1974, a jej twórcą był węgierski uczony Erno Rubik. Był to niezwykle ceniony architekt i rzeźbiarz, który dla swoich studentów skonstruował pewną kostkę, której celem było lepsze zrozumienie przez nich pojęcia przestrzeni. Okazało się jednak, że kostka ta bardzo szybko zyskała bardzo dużą popularność również poza gronem jego studentów. I tak właśnie narodziła się kostka, która do dziś jest najlepiej sprzedającą się zabawką na świecie.

Dlaczego jest tak trudna?

Powstaje jednak pytanie, dlaczego ułożenie kostki Rubika jest tak trudne? Nawet samemu twórcy, który układał ją po raz pierwszy, zajęło to aż miesiąc. Jest to ogromnie długi czas, biorąc pod uwagę to, że jest się samemu jej twórcą. Wszystko z powodu ogromnej ilości różnego rodzaju kombinacji, na które można ją ułożyć. Liczba ta jest ogromna i wynosi około 43 trylionów. Nic zatem dziwnego, że to, jak ułożyć kostkę Rubika jest bardzo ważnym zagadnieniem. Wszystko sprowadza się jednak po prostu do treningu. Bo jak każdej innej czynności, tak również tej najtrudniejszej da się nauczyć.