Funko pop – wszystko co warto wiedzieć

Świat zabawek obfituje w wyjątkowo dużą ilością produktów oraz w tysiące producentów na całym świecie. Niemniej jednak jedynie garstka z nich zdobyła tak ważną pozycję na światowych rynkach jak firma Funko. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorstwo to jest odpowiedzialne za prowadzenie na światowe rynki figurek z linii Funko Pop. Co warto wiedzieć na ich temat?

Figurki Funko Pop

Figurki z linii Funko Pop to niezwykle atrakcyjne zabawki prezentujące najważniejsze postacie ze świata współczesnej zachodniej popkultury. Odnaleźć można kolekcje prezentujące postacie zarówno z filmów, bajek, komiksów, jak i w gier komputerowych. Cechą charakterystyczną wszystkich spośród oferowanych przez przedsiębiorstwo Funko figurek jest nieproporcjonalnie duża głowa względem tułowia.

Daje to niezwykle uroczy efekt, który jest rezultatem zastosowania japońskiego stylu tworzenia karykaturalnych postaci znanego jako chibo. Kolejnymi cechami wyróżniającymi figurki na tle innych zabawek jest ich niewielki rozmiar (zaledwie 10 cm), jak i ich wykonanie z wytrzymałego winylu. W praktyce oznacza to, że prawidłowo przechowywane i użytkowane figurki mogą służyć przez lata.

Producent figurek Funko Pop

Figurki Funko zostały wprowadzone na rynek przez Amerykańskie przedsiębiorstwo Funko. Działalność firmy, która od samego początku skupiała się na produkcji karykaturalny zabawek sięga roku 1998. Niemniej jednak prawdziwy rozwój firmy nastąpił kilka lat później, gdy została ona wykupiona. Kolejny kluczowy etap w rozwoju przedsiębiorstwa to wprowadzenie do sprzedaży figurek Funko Pop prezentującej najpopularniejsze postacie z Gry o tron.