Jaki gryzak dla niemowląt wybrać?

W okolicach ósmego miesiąca życia naszemu maluchowi zaczynają rosnąć zęby. To trudny czas dla wszystkich domowników. Dzieciaki w tym czasie są wyjątkowo nieznośne, marudzą, nie chcą jeść, gorączkują, zdarzają się im też biegunki. Nic dziwnego, że rodzice szukają sposobu żeby pomóc swojemu dziecku.

Na bolesne ząbkowanie

I w tym trudnym momencie w naszym domu pojawiają się różnego rodzaju gryzaki dla niemowląt. Jak wybrać ten idealny? Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli. I tak naprawdę rodzice muszę eksperymentować, inaczej nie da się sprawdzić czy dany model będzie pasowała naszemu dziecku. Ciekawy kształt i bajeczne kolory mogą być dodatkową atrakcją dla naszego dziecka. Jednak nie to jest najważniejsze. Sprawdźmy czy dane gryzaki dla niemowląt osiadają wszystkie niezbędne atesty, dzięki temu możemy być pewni, że dany produkt jest całkowicie bezpieczny.

Dlaczego warto używać gryzaków dla niemowląt?

Gryzaki to bardzo pożyteczne gadżety, łagodzą ból dziąseł. Dzięki nim nasze dziecko jest zdecydowanie mniej nerwowe i marudne. Na sklepowych półkach możemy znaleźć modele wypełnione specjalnym płynem. Wkładamy taki gryzak do lodówki. Schłodzony działa on zdecydowanie skuteczniej.

Pamiętajmy też, że gryzak jest przedmiotem, który zawsze musi być bezwzględnie czysty. A to dlatego, że dziecko nieustanie wkłada go do buzi… Dlatego warto go regularnie myć. Niektóre gryzaki możemy bez problemu wyparzyć we wrzątku. Dzięki temu będą sterylne.