Każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak wielką rolę w prawidłowym rozwoju dziecka odgrywa jego odpowiednie żywienie. Dlatego bardzo ważne jest, by każdy element menu niemowlaka był dopasowany do jego potrzeb żywieniowych oraz wieku. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o deserki dla niemowląt. Jest to bardzo ważna pozycja w żywieniu młodego człowieka, bardzo często spełniająca rolę przekąski między głównymi posiłkami.

Deserek dla niemowlaka – kiedy można go podać?

Bardzo często rodzice popełniają błąd, podając stałe posiłki dziecku, które jeszcze nie jest na to gotowe. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że specjaliści od żywienia niemowląt zalecają, by pierwsze smaki dziecko poznawało w wieku najwcześniej sześciu miesięcy, jeśli jest karmione piersią. W przypadku niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym, nowe produkty można zacząć wprowadzać miesiąc wcześniej. Tymczasem bardzo wielu rodziców rozpoczyna rozszerzanie diety dziecka już w czwartym miesiącu, często nie zdając sobie sprawy z tego, że może to w przyszłości stać się przyczyną różnych problemów z układem trawienia. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że brzuszek niemowlaka pomimo pozornej gotowości, bardzo często nie jest jeszcze gotowy na poznawanie nowych smaków.

Jakie deserki dla niemowląt będą najlepsze?

Jeśli chodzi o deserki dla dzieci, to propozycji zdrowych i wartościowych potraw jest naprawdę bardzo wiele. U najmłodszych dzieci warto zacząć od deserków warzywno owocowych, bądź też zagęszczonych soków owocowych. Bardzo często na początku dzieci grymaszą, poznając nowe smaki, nie warto jednak się tym zrażać. Wystarczy, że niemowlę zje zaledwie kilka łyżek deserku, by już poznało jego smak i w przyszłości w nim zagustowało. Warto zadbać o to, by deserek był dopasowany zarówno do wieku jak i potrzeb niemowlaka. Najmniejsze dzieci mogą mieć problem z pogryzieniem deserków o grudkowatej konsystencji, dlatego lepiej wybierać dla nich te zupełnie gładkie. Rodzice koniecznie muszą pamiętać o tym, że podawanie małym dzieciom sklepowych słodyczy nie jest najlepszym pomysłem, To samo tyczy się popularnych przekąsek, takich jak kabanosy i parówki.