kit&kin pieluszki bez chemicznych komponentów

Produkty dla niemowląt muszą być wyjątkowe, ponieważ skóra małego dziecka jest niezwykle wrażliwa i delikatna. Najważniejsze by zawierały jak najmniej chemicznych substancji i były produkowane z bezpiecznych i naturalnych materiałów. Jest to jak najbardziej możliwe, nawet w przypadku pieluszek jednorazowych.

kit&kin pieluszki 1

Ten niezwykły produkt powstał z myślą o tym, aby delikatna skóra dziecka pozbawiona była kontaktu z chemicznym komponentami. Nie zawierają chloru, ftalanów, sztucznych substancji zapachowych, lateksu oraz wszystkich innych alergenów, które mogą wywoływać kłopotliwe reakcje skórne. Dodatkowo skóra niemowlęcia, głównie dzięki zastosowaniu materiałów roślinnych, jest również odpowiednio wentylowana. Unikamy w ten sposób tradycyjnych kłopotów związanych z noszeniem pieluszek, w tym między innymi pieluszkowego zapalenia, potówek, czy nasilającego się atopowego zapalenia skóry.

Substancje chemiczne zastąpiono naturalnymi

Każda warstwa kit&kin pieluszki 1 została tworzona z taką myślą, aby zawierała jak najmniej chemicznych komponentów, była bezpieczna dla dziecka i jak najbardziej biodegradowalna. W ten sposób udało się uzyskać produkt, który spełnia prawie całkiem te postanowienia. Warstwa zewnętrzna to skrobia roślinna oraz wodoodporny polietylen. Warstwa wewnętrzna to PLA – kwas polimlekowy – jest on w pełni biodegradowalny, a otrzymuje się go z naturalnych surowców odnawialnych takich jak mączka kukurydziana. Wkład chłonny to niebielona pulpa roślinna – celuloza.