Wybór właściwego piórnika jest bardzo ważny dla każdego ucznia. Bez wątpienia powinien on też być ważny dla rodziców ucznia. Dlatego też przed wybraniem się na zakupy warto przyjrzeć się najciekawszym modelom piórników i sprawdzić, które z nich w tym sezonie są najchętniej wybierane. Co jest w modzie? Na co warto zwracać uwagę?

Motyw kosmosu na piórniku

Kiedyś każdy chłopiec chciał zostać astronautą. Moda na motywy kosmiczne powróciła i znów bije rekordy popularności wśród najmłodszych. Dlatego też modny piórnik dla chłopca ze sklepu tantis może być ozdobiony aplikacjami przedstawiającymi kosmitów, rakiety albo znane wszystkim logo agencji kosmicznej. Są to motywy, które bardzo dobrze wyglądają na piórnikach i nie starzeją się zbyt szybko. Dlatego też piórnik kupiony dla pierwszoklasisty może bez wstydu być używany nawet przez ósmoklasistę. Piórnik z motywem kosmicznym może więc bez obaw być wykorzystywany przez dzieci w każdym wieku.

Piórnik z motywem z bajki

Bardzo dużą popularnością cieszą się piórniki z motywami z bajek. Są one szczególnie chętnie wybierane przez najmłodszych uczniów. Ulubieni bohaterowie zachęcają dzieci do chodzenia do szkoły i dodają im odwagi w trudnych chwilach, których w pierwszych tygodniach szkoły może być wiele. Dla dzieci takie gadżety z bohaterami bajek mają szczególnie duże znaczenie. Mogą one być początkiem dyskusji oraz okazją do zamanifestowania własnej indywidualności. Często dzieci dzięki takim piórnikom mogą rozpoznać innych uczniów, którzy mają te same zainteresowania.

Zwierzęta na gadżetach do szkoły

Od wielu już sezonów dużym zainteresowaniem wśród piórników dla najmłodszych chłopców cieszą się te ze zwierzątkami. To dość uniwersalne motywy, które mogą też spodobać się dziewczynkom. Zwykle mają one przygaszone, eleganckie kolory ożywione jedynie przez delikatne akcenty mocniejszych barw. Dzięki temu piórniki te wyglądają dobrze także u trochę starszych dzieci, więc nie ma potrzeby wymieniania ich co roku. Piórnik ze zwierzątkiem to dobra inwestycja.