Gryzaki dla dzieci – lepiej sprawdzają sie modele silikonowe czy drewniane?

Każdy z rodziców z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że moment, w którym pojawiają się u dziecka pierwsze ząbki, jest dość intensywny. Maluch bowiem jest wyraźnie zaniepokojony, a także może odczuwać ból i dyskomfort. Kiedy więc rodzice zauważają, że dziąsła dziecka są mocno rozpulchnione i zaczerwienione, wówczas warto zdecydować się na zakup gryzaka. Pomoże on nie tylko odwrócić uwagę dziecka od wyżynających się mleczaków, ale także pomoże uporać się z bólem. Jednak czy warto postawić na gryzaki dla dzieci silikonowe, czy drewniane?

Silikonowe gryzaki dla dzieci – jakie są ich największe zalety?

gryzaki dla dzieci

Gryzaki dla dzieci z tego sklepu mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak najczęściej spotkamy się z modelami silikonowymi i drewnianymi. Rodzice w tym momencie mogą się zastanawiać – jakie gryzaki dla dzieci będą najlepsze? Na samym początku warto przyjrzeć się nieco bliżej modelom wykonanym z silikonu. Do ich największych zalet można zaliczyć:

  • Łatwość utrzymania w czystości – gryzaki dla dzieci silikonowe można bez większych problemów wyparzyć w gorącej wodzie. Nie spowoduje to zmiany ich kształtu lub struktury;
  • Większy wybór – gryzaki dla dzieci wykonane z silikonu są na tyle popularne, że rodzice mają w tym momencie ogromne możliwości wyboru. Mogą zdecydować się na modele proste, ale także na gryzaki z wypustkami, które dodatkowo masują dziąsła i redukują opuchliznę.

Gryzaki dla dzieci silikonowe mają z pewnością wiele zalet, jednak nie można zapomnieć także o tym, że mają one również wady – a raczej pewne kwestie związane z ich zakupem, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Wybierając gryzaki dla dzieci wykonane z silikonu, rodzice powinni się upewnić, że materiał/tworzywo, które zostało wykorzystane do ich produkcji, jest bezpieczne i posiada szereg certyfikatów i atestów. Tego typu gryzaki dla dzieci warto kupować tylko i wyłącznie od znanych i renomowanych producentów.

Gryzaki dla dzieci wykonane z drewna – czy warto sprezentować je maluchowi?

Gryzaki dla dzieci mogą być także wykonane z drewna. Tego typu modele również mogą efektywnie masować dziąsła i redukować dyskomfort związany z wyżynającymi się zębami. Do największych zalet tych gryzaków dla dzieci można zaliczyć:

  • naturalne tworzywo – drewno jest naturalnym i bezpiecznym materiałem, więc rodzice nie muszą się o to obawiać;
  • efektywniejsze masowanie dziąseł – gryzaki dla dzieci wykonane z drewna i wyposażone w dodatkowe wypustki będą generowały nieco silniejszy nacisk na dziąsła. Co za tym idzie, przyjęło się, że mogą one nieco skuteczniej redukować ból i minimalizować opuchliznę dziąseł.

Jak więc widać, drewniane gryzaki dla dzieci również mogą okazać się całkiem dobrym wyborem dla maluchów. Warto jednak zauważyć, że rodzice muszą te gryzaki dla dzieci pielęgnować w odpowiedni sposób, by drewno nie „spuchło”, a cała konstrukcja gryzaka nie została uszkodzona. Można więc powiedzieć, że te modele nieco trudniej jest utrzymać w czystości. Ostateczny wybór gryzaków należy jednak do rodziców.