Smoczki ortodontyczne – charakterystyka i zalety stosowania

Podawanie dziecku smoczka to dość kontrowersyjna kwestia, która generuje bardzo skrajne opinie. Niektórzy rodzice uważają smoczek za zło konieczne, które może prowadzić do powstawania poważnych wad zgryzu. Inni rodzice nie widzą w nim zagrożenia – przedstawiciele tej grupy przekonują, że smoczek to jedna z najlepszych metod na skuteczne uspokojenie malucha.

Smoczki ortodontyczne – bezpieczna alternatywa dla tradycyjnego smoczka

Smoczki ortodontyczne stanowią najlepszą odpowiedź na potrzeby wszystkich rodziców, którym zależy na bezpieczeństwie oraz spokoju malucha. Smoczki ortodontyczne dzięki swej specjalnej budowie mają pozytywny wpływ na rozwój aparatu mowy dziecka, przyczyniając się do kształtowania prawidłowych nawyków. Pozytywne opinie dentystów i ortodontów oraz rzesze zadowolonych rodziców potwierdzają skuteczność smoczków ortodontycznych oraz stanowią najlepszą gwarancję bezpieczeństwa.

Smoczek ortodontyczny można podawać dziecku już od pierwszych dni życia – rozwiązanie to sprawdzi się również doskonale w okresie ząbkowania, przynosząc ulgę obolałym i swędzącym dziąsłom maluszka.

Jak wybrać odpowiedni smoczek ortodontyczny?

Wybierając taki smoczek warto pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Po pierwsze smoczek musi być wykonany z bezpiecznych materiałów, a jego budowa powinna być solidna i wytrzymała – smoczek nie powinien posiadać kruchych lub ruchomych części, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu dziecka.

smoczki ortodontyczne

Dodatkowo przy zakupie smoczka koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego rozmiar, dopasowując go do wieku malucha. Źle dopasowany smoczek nie spełni swojej funkcji i może przyczynić się do powstawania napięć w obrębie jamy ustnej.

Dobrej jakości smoczek ortodontyczny powinien posiadać pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, musi także spełniać wszelkie niezbędne wymogi bezpieczeństwa potwierdzone odpowiednimi atestami.