Jak przetrwać jesień z dzieckiem?

Wielu rodziców uznaje lato za najlepszy okres w roku. Nic w tym dziwnego, dzieci mogą przebywać wtedy niemal cały czas na zewnątrz. Nawet jeśli za oknem pada deszcz, zaraz po jego ustaniu można liczyć na ładną pogodę. Latem jest również znacznie mniej wirusów i bakterii, krążących w powietrzu, które powodują, że maluch nie może bawić się na dworze. Kiedy nadchodzi jesień, wielu rodziców zachodzi w głowę, co ciekawego wymyślić do zabawy na długie i chłodne wieczory.

Jak przetrwać jesień z dzieckiem?

Z pewnością, wymyślanie zajęć dla malucha w okresie jesiennym nie należy do najłatwiejszych zadań. Każdą chwilę ładnej pogody warto, w miarę możliwości, spędzić na zewnątrz. Skakanie przez kałużę, zbieranie kasztanów, liści, karmienie wiewiórek w lesie – to wszystko świetne pomysły na wspólną zabawę na zewnątrz. Jeśli tylko pogoda na to pozwala, warto z nich korzystać. W pochmurne dni można zająć się układaniem puzzli czy układanki drewnianej, malowaniem farbami czy robieniem ludzików z kasztanów. Wszystkie kreatywne zabawy rozwijają wyobraźnie dziecka, znacznie lepiej niż siedzenie godzinami przed ekranem tabletu, na którym wyświetlają się bajki. Niezbitym plusem ciekawych aktywności jest fakt, że dziecko, które spędza atrakcyjnie dzień, znacznie łatwiej zasypia i lepiej śpi.

Gdzie kupić zabawki dla dzieci?

Wiele zabawek można wykonać samodzielnie. Wystarczy pusty słoik po ogórkach kiszonych, garść orzechów i zadanie przesypywania ich do pojemnika. Dziecko na pewno będzie uradowane. Jednak przy tego typu zabawach, warto aby rodzice pilnowali dziecko. Nawet starszemu maluchowi mogą przyjść do głowy niezbyt mądre pomysły – jak na przykład skosztowanie takiego kasztana czy żołędzia. Zabawki typu puzzle, układanki drewniane (https://www.zabawkiiszkola.pl/ukladanki-drewniane) czy kolorowanki można wykorzystać, kiedy rodzic musi zając się na przykład szykowaniem posiłku. Dziecko zajęte bezpieczną zabawą na pewno posiedzi nad nią choć kilka minut. Zabawki warto kupować z drugiej ręki lub przez Internet – wtedy są znacznie tańsze, niż w sklepach z zabawkami dla dzieci.