Kocyk merino i muślinowy, który z nich wybrać?

Zarówno wełna merino, jak i muślin zyskują coraz większą popularność wśród materiałów z jakich produkowane są kocyki dla dzieci. Jakie są właściwości obu rodzajów materiałów oraz który z nich będzie najlepszym wyborem dla maluszka? Oto garść ważnych informacji.

Kocyk z wełny merino – komfortowy wypoczynek w chłodniejsze dni

Kocyk merino, jak sama nazwa wskazuje, powstaje z wełny merino, posiadającej szereg charakterystycznych właściwości nie spotykanych wśród innego rodzaju materiałów. Dzięki swej naturze jest to wełna wyjątkowo wytrzymała i posiadająca wspaniałe właściwości termoizolacyjne. W zależności od gramatury, koc merino, będzie odpowiedni zarówno w przypadku bardzo niskich, jak i średnich temperatur. Co szczególnie istotne gdy mowa o okryciu maluszków, wełna merino jest przyjemna w dotyku, nie wywołuje swędzenia ani reakcji alergicznych.

Kocyk muślinowy – idealny na upały

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku kocyka z wełny merino tak i kocyki muślinowe powstają w 100% z naturalnego materiału. Muślin stanowi specjalną odmianę luźnego splotu bawełny. Jest on przewiewny i lekki, a także posiada wysoką skuteczność w pochłanianiu wilgoci. Dzięki tym właściwościom będzie sprawdzał się nawet podczas najgorętszych, letnich nocy. Muślinowe kocyki nadają się nie tylko do przykrywania maluszka, przydadzą się także po kąpieli bądź też jako kocyk na ramię rodzica podczas odbijania niemowlaka. Muślin łatwo jest wyprać, charakteryzuje się także bardzo dużą trwałością i odpornością na zniszczenia. Dobrej jakości kocyk muślinowy posłuży dziecku nawet przez kilka lat.

Podsumowanie

Aby odpowiedzieć na pytanie zadane w tytule warto uświadomić sobie, że najprawdopodobniej oba rodzaje kocyków będą bardzo przydatne podczas pierwszych miesięcy życia maluszka, a to za sprawą ich różnych właściwości. Najlepszą decyzją będzie zatem zaopatrzenie się w modele powstałe zarówno z muślinu, jak i wełny merino. Podczas gdy pierwszy z nich posłuży w lato, kocyk merino będzie idealny na chłodniejsze miesiące roku.