Kombinezon zimowy dla małych dzieci

Kombinezon niemowlęcy zimowy powinien znaleźć się w szafie każdego malucha. W szczególności, jeżeli jest mowa o nowo narodzonych dzieciach. Nie warto jednak myśleć o tym, aby kupować kombinezon na zapas. Nie ma szans na to, aby taki element garderoby posłużył dłużył niż jeden rok. Musi on być także wykonany z nieprzemakalnego materiału. Niezależnie od tego, czy dziecko już samodzielnie chodzi, czy też nie.

Funkcjonalny kombinezon na zimę

Kombinezon niemowlęcy zimowy musi być funkcjonalny. Nie może on być za ciasny, ponieważ może to powodować dyskomfort nawet u noworodków. Nie może on być też za duży, ponieważ dziecku będzie w nim za zimno. Jakie kombinezony można obecnie kupić? Dzieci mają do wyboru:

  • jednoczęściowy kombinezon,
  • kombinezon zimowy z bucikami,
  • dwuczęściowy komplet na zimę,
  • kombinezon na zimę w formie śpiworka do wózka.

Każda z tych opcji ma swoje wady, jak również ogrom zalet. Tylko od rodzica zależy, która będzie najlepsza dla jego pociechy.

Odpowiedni materiał wykonania

Tak, już wszyscy wiedzą, że kombinezon (dostępny do kupienia pod tym linkiem) musi być nieprzemakalny — co doskonale sprawdza się przy dzieciach, które poruszają się już na własnych nogach. Musi on również być wykonany z naturalnych materiałów. Dla bezpieczeństwa każdego dziecka. Skóra maluchów jest bardzo wrażliwa. Nawet jeżeli chodzi o odzież wierzchnią. Lepiej więc postawić na naturalne kombinezony zimowe, które nie będą w stanie wywołać żadnego podrażnienia na skórze malucha. Należy pamiętać o tym, aby taki kombinezon prać w odpowiedni sposób.