Jaki powinien być idealny śpiworek dla niemowląt?

Dziecięcy śpiworek do wózka jest produktem, którego nie da się zastąpić kocykiem czy cieplejszym ubraniem. Śpiworek dla niemowląt chroni malucha przed deszczem, wiatrem, chłodem i śniegiem. Zapewnia doskonały komfort termiczny w każdych warunkach.

Śpiworek dla niemowląt – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Dziecięcy śpiworek do wózka powinien idealnie pasować rozmiarowo do gondoli. Zbyt mały nie otuli szczelnie dziecka, a dodatkowo będzie krępować ruchy maluszka. Zbyt duży będzie przepuszczać powietrze, a to może doprowadzić do przeziębienia się niemowlęcia. Śpiworki wykonane są z materiałów wodoszczelnych i odpornych na wiatr. Niektóre modele dodatkowo zabezpieczone są specjalnym impregnatem, który wzmacnia ochronę przed deszczem i wiatrem. Wewnętrzna część śpiworka powinna być wyścielona delikatnym materiałem, który jest przyjemny w dotyku. Warto postawić na naturalne materiały, które są bezpieczne i nie uczulają.

Czy śpiworek można zastąpić kocykiem?

Wielu rodziców się zastanawia, czy śpiworek jest naprawdę potrzebny. Są przecież ciepłe koce, którymi także można otulić maluszka. Owszem jest to prawda, aczkolwiek koc nie uchroni dziecka przed zmoknięciem i zimnym wiatrem. Śpiworki wykonane są z odpowiednich materiałów, które mają zapewnić maksymalną ochronę w każdych warunkach atmosferycznych. Kocykiem ciężko jest otulić niemowlę, a dodatkowo może się on zsunąć i odkryć dziecko. Niektóre śpiworki wyposażone są w kaptur, który dodatkowo chroni główkę maluszka.

Śpiworek wielofunkcyjny dla niemowląt

Jeśli ktoś uważa, że jest to zbędny wydatek, który przyda się jedynie kilka razy, to można kupić śpiworek wielofunkcyjny (zobacz taki: https://admix.pl/spiworki-do-wozka), który rośnie wraz z dzieckiem. Nadaje się on dla maluchów od 0 do 4 lat i może być używany nie tylko w wózku, ale także foteliku samochodowym czy na sankach.