Minecraft to nie tylko gra

Gracze na całym świecie zostali wciągnięci do niezwykłego świata gry Minecraft. Świat ten niczym nieograniczony, generowany losowy i bardzo rozległy oferuje olbrzymią dozę rozrywki. Gra komputerowa Minecraft dostępna jest na komputerach osobistych z systemami Windows oraz Macintosh, na konsolach kilku generacji poczynając na Xboxie360 i PlayStation 3 przez PlayStation 4 i Xbox One aż po wydane pod koniec 2020 roku Xbox Series X i S oraz PlayStation 5.

Ponadto świat Minecrafta można przemierzać również poza domem dzięki wydanej na urządzenia mobilne wersji Minecrafta Pocket Edition.
Gracz ma możliwość niszczenia obiektów umiejscowionych w losowo generowanym świecie. Minecraft nie stawia przed graczem żadnych określonych celów. Większość gry skupia się budowaniu oraz przetrwaniu w tym pełnym niebezpieczeństw świecie. Gracze muszą walczyć z napotkanymi w świecie potworami, kolekcjonować uzbrojenie oraz oczywiście zbierać surowce potrzebne do budowy przeróżnych konstrukcji w tym ogromnym świecie.

Popularność materiałów z gry Minecraft


Faktem niezwykle interesującym jest to, iż dzięki popularności tytułu wydane zostały również spin-offy produkowane tym razem nie przez Mojang, ale przez Telltale Games zatytułowane Minecraft: Story Mode, który składa się z kilku epizodów.
Jako iż Minecraft to nie tylko sama gra komputerowa producenci gadżetów do gier zdecydowali się na wypuszczenie ciekawych produktów dla prawdziwych fanów.

Oprócz klocków, breloczków i maskotek szaloną popularnością cieszy się również budzik Minecraft. Zegar ten graficznie stylizowany jest ikonicznymi dla serii motywami takimi jak np. słynny dynamit lub klocek ziemi. Budzik dla fana Minecraft to zdecydowanie dobry pomysł na prezent, szczególnie dla osoby, którą trudno rano rozbudzić.

Budzik Minecraft dostępny w tym miejscu.