Plakaty młodzieżowe – jakie motywy nastolatkowie chcą wieszać na ścianach?

Plakaty do pokoju nastolatków są dla nich formą nie tylko udekorowania własnej przestrzeni mieszkalnej, ale również możliwością wyrażenia swojego podejścia do rzeczywistości, manifestacją cech osobowości, jak również prezentacją swoich zainteresowań.

Zawarte w nich hasła i obrazy często wywodzą się z kultury internetowej i w prześmiewczy sposób odnoszą się do codzienności, a także niekiedy ukazują absurdalny humor rozumiany jedynie w ograniczonych kręgach.

Najczęstsze motywy prezentowane na młodzieżowych plakatach

plakat do pokoju młodzieżowego

Częstymi bohaterami plakatów młodzieżowych są postaci ze znanych filmów, seriali lub kreskówek ukazywani poprzez kultowe sceny. Dużym zainteresowaniem cieszą się również plakaty kinowe, które przygotowywane w celach marketingowych wynoszą kreatywne przedstawienie motywów filmowych na najwyższy poziom.

Zgodnie z trendami panującymi w internecie, sporą popularność uzyskują plakaty młodzieżowe, których głównym motywem są bohaterowie popkultury często przedstawiani w niecodziennym, humorystycznym i niekiedy abstrakcyjnym wydaniu, znacznie odbiegającym od charakteru ukazywanej postaci.

Popularność wielu motywów przedstawianych na plakatach młodzieżowych, zależy od aktualnych trendów panujących w internecie. Czas zainteresowania wieloma z nich mija po zaledwie kilku tygodniach, jednak spotkać można również takie, których kultowość trwa nieprzerwanie przez lata.

Wśród nich wymienić należy plakaty oparte na filmowych produkcjach z serii Harry Potter czy Star Wars, bajkowych światów Disneya, lub pochodzących z Japonii anime takich jak Dragon Ball oraz Pokemony, a także ukazujących najpopularniejszych komiksowych bohaterów, między innymi Spider Mana, Supermana czy Batmana.