Na co zwrócić uwagę kupując ubranka dziecięce?

Wymagania dotyczące odzieży dziecięcej są znacznie wyższe niż wymagania dotyczące odzieży dla dorosłych. Wymagania obejmują lekkość, miękkość, wygodne dopasowanie, wykorzystanie naturalnych tkanin i brak szorstkich szwów. Ubrania dzieci muszą być jak najwygodniejsze. Powinny one umożliwiać dziecku swobodne poruszanie się, nie krępując jego ruchów.

Wybierając ubrania dla dziecka, należy zawsze zwracać uwagę na następujące kwestie:

Ubranka dziecięce należy dobierać odpowiednio do rozmiaru i wieku

Najprostszym sposobem na zakup ubrań, które będą idealnie pasować, jest dokładne wymierzenie dziecka. Wymiary są odnoszone do siatki rozmiarów i w ten sposób określany jest właściwy rozmiar. Jeśli rozmiar dziecka waha się między tymi dwoma punktami na skali, zwykle wybieramy większy rozmiar. Niestety to sprawia, że należy kupować je systematycznie, ale w sklepach internetowych znaleźć można świetne oferty na ładne ubranka dziecięce.

Ubrania powinny być wykonane z naturalnych tkanin, z minimalną ilością syntetyków!

Garderoba dziecka powinna składać się z ubrań wykonanych z naturalnych tkanin, przyjemnych w dotyku, z niewielkim dodatkiem syntetyków, co znacznie przedłuża żywotność odzieży. Sztuczne materiały są dopuszczalne, a nawet mile widziane w przypadku kurtek, wiatrówek i kombinezonów, ale nie w przypadku bielizny dziecięcej, która ma bezpośredni kontakt ze skórą i może powodować różne reakcje alergiczne.

Ubranie musi być wygodne

Do trzeciego roku życia niemowlęta powinny być ubierane w miękkie ubranka dziecięce o dobrej oddychalności i higroskopijności, wykonane z naturalnych tkanin i pozbawione twardych szwów. Ubranka dziecięce powinny być łatwe do zdejmowania i zakładania, co jest ważne zarówno dla noworodków, jak i dla dzieci uczęszczających do przedszkola.