Jaki baldachim do łóżeczka dla dzieci w małym mieszkaniu?

Dobrany baldachim do łóżeczka w stylu, w jakim jest urządzony cały pokój, zatrzyma panującą w nim harmonię. Zwłaszcza gdy wnętrze jest dzielone z innymi mieszkańcami, np. w kawalerce.

Jak zasłona do łóżeczka działa na dziecko?

Ponieważ oprócz dziecka w kawalerce znajdują się inne osoby, warto zadbać o spokojny kącik dla maluszka. Potrzebuje on intymności i przyjemnego miejsca na sen. Baldachim zmniejszy bodźce wzrokowe, dzięki czemu dzidziuś będzie mógł łatwo zasnąć.

Krzątająca się po pokoju mama, będzie mogła natomiast swobodnie się poruszać. Zasłonka przy łóżeczku odetnie także dzienne lub sztuczne światło. To duży komfort, gdy maluszek musi spać w ciągu dnia. Zaciemniony kącik sprzyja Morfeuszowi.

Dziecko będzie mogło śnić bez wybudzania się przez odpowiednią liczbę godzin. Wypoczęty malec po spokojnej drzemce dużo się śmieje i bawi bez płaczu. Pozbawione jest rozdrażnienia i marudzenia.

Jaki powinien być baldachim do dziecięcego łóżeczka?

Niezależnie od formy stelażowej baldachimu, istotne jest użycie do niego odpowiedniej tkaniny. Powinna być przewiewna i jednocześnie chroniąca przed światłem. Łatwa w praniu i szybkoschnąca.

Aby dzidziuś miał świeże powietrze, zasłona powinna być często prana, gdyż zbiera kurz. Dzięki temu, że zbiera kurz, maluszek oddycha czystszym powietrzem.

Jednak jeżeli baldachim zbierze na swej powierzchni zbyt dużo kurzu, będzie on się rozpylał przy każdym ruchu tkaniny. Dobrze, gdy można baldachim uprać i z powrotem zawiesić nad łóżeczkiem jeszcze tego samego dnia.

Designerski baldachim nad łóżeczkiem wpływa pozytywnie na nastrój domowników

Eleganckie zasłony do łóżeczek mają wiele różnych ozdób. Mogą to być falbany, zawieszki z ozdobami i inne detale upiększające. Mają też różny kształt. Jedne są zamocowane na stelażu w kształcie koła, inne prostokąta, elipsy lub prostego karnisza. Miłe kolorystycznie zasłony przy łóżeczkach nadają mieszkaniu wyjątkowy klimat.

Tworzy się pozytywna energia i podniosły nastrój. W pokoju, w którym stoi łóżeczko z baldachimem można wyczuwać w powietrzu spokój i wyciszenie. Zasłona nad łóżeczkiem to także wspaniała ozdoba wnętrza. Staje się ono kameralne i ciepłe.

Sposób na baldachim z łóżeczka dla przedszkolaka

Gdy dziecko podrośnie i nie będzie potrzebować już spania w dzień, baldachim może służyć dalej. Z pewnością przedszkolak chętnie pobawi się w nim jak w namiocie.

Jeżeli jest możliwość zawieszenia takiego namiotu u sufitu, baldachim stanie się wspaniałym kącikiem do zabaw. Ważne, by jego poły sięgały podłogi. Dzieci bardzo lubią małe ciasne miejsca. Czują się w nich bezpiecznie.