Na co zwrócić uwagę wybierając butelki jednorazowe do karmienia niemowląt?

Wybranie najlepszej butelki dla noworodka może okazać się dużym wyzwaniem i to nie tylko dla młodych rodziców. Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też systematycznie unowocześniają swoje butelki. Aby dokonać udanego zakupu warto skupić się na opiniach doświadczonych rodziców i dokładnie przeanalizować internetowe rankingi butelek do karmienia.

Najważniejsze cechy jednorazowych butelek

Jednym z najważniejszych parametrów jest oczywiście pojemność butelki jednorazowej. Dla noworodków zdecydowanie najlepszym wyborem są butelki od pojemności 120 ml. Jeżeli chodzi o starsze dzieci, to warto wybrać większe modele o pojemności od 240 ml do 300 ml. Bardzo ważną rolę odgrywa również materiał wykonania. Ważne jest to, aby butelki jednorazowe w swoim składzie nie zawierały bisfenolu A. Jeżeli na opakowaniu znajduje się napis „BPA free”, to jak najbardziej warto dokonać zakupu. Ogromną rolę odgrywa również sam smoczek, który powinien być w kształcie zbliżonym do piersi matki. Miękkie smoczki są najbezpieczniejszym wyborem, ale nie mogą one zapadać się do środka. W ostatnim czasie rekordy sprzedaży biją antykolkowe konstrukcje butelek.

Butelki jednorazowe

Dodatki warte uwagi

Nowoczesne butelki jednorazowe coraz częściej wyposażone są w silikonowe osłonki, dzięki którym nie ma ryzyka uszkodzenia butelki. Przydać mogą się także specjalne uchwyty, które ułatwiają samodzielne trzymanie butelki przez malucha. Osoby, które zwracają uwagę na cenę, powinny postawić na plastikowe butelki do karmienia, które są bardzo lekkie i co najważniejsze dość długo utrzymują ciepło. Wysokiej jakości butelki plastikowe mogą także pochwalić się dużą odpornością na stłuczenia. Ważne jest także to, aby butelka miała ergonomiczny kształt. Wysokiej jakości butelkę można kupić już od 40 zł.