Zalety chusteczek waterwipes

Rynek obfituje w wiele rodzajów chusteczek nawilżanych. Mogą służyć do przemywania twarzy, rąk, a także pielęgnacji skóry dziecka. Niestety część z nich zawiera substancje chemiczne, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Warto zatem zaznajomić się z chusteczkami waterwipes i poznać ich zalety.

Czysty skład

Pierwszą niezaprzeczalną zaletą waterwipes jest ich skład. Cienkie płaty poliestru z wiskozą w 99,9% nasączone są czystą wodą. Jedynie 0,1% stanowi ekstrakt z grejpfruta. Taka proporcja komponentów sprawia, że produkt jest całkowicie bezpieczny dla skóry wrażliwej ze skłonnością do alergii. Można go zatem bezpiecznie stosować nawet przy pielęgnacji skóry noworodków.

Właściwości antybakteryjne

Wydawać by się mogło, że skoro skład waterwipes oparty jest na wodzie, chusteczki wykazują tylko właściwości myjące i odświeżające. Tymczasem okazuje się, że mają one także działanie bakteriobójcze. Z powodzeniem można ich używać w podróży, czy w trakcie korzystania z komunikacji miejskiej, gdzie człowiek jest bardziej narażony na kontakt z zarazkami.

Uniwersalne zastosowanie

Waterwipes chusteczki powinno mieć się przy sobie codziennie. Brak możliwości umycia rąk, chęć odświeżenia ciała po żmudnym treningu, dłoni przed spożyciem posiłku, czynności pielęgnacyjne przy małym dziecku… We wszystkich tych sytuacjach wilgotne chusteczki są prawdziwym wybawieniem. Dostępne są w każdej drogerii i aptece.