Notatki do szkoły – niezbędne akcesoria, czyli kolorowe zakreślacze

Przygoda z edukacją wiąże się ze sporządzaniem notatek na dane przedmioty. Nawet później w pracy zawodowej nie każdy jest od tego wolny. Notatki pozwalają lepiej zorganizować pracę oraz stają się podstawowym kompendium wiedzy na dany temat. Co jednak zrobić by notatki były czytelne, a nauka z nich skuteczna?

Kolorowe notatki

Kolor podczas pisania notatek jest istotny, tym bardziej dla wzrokowców, których jest znacznie więcej, niż słuchowców. Taki sposób sporządzania notatek pozwala w późniejszym czasie odszukiwać potrzebne informacje w pamięci mózgu pod postacią obrazów. Sprawia to, że nauka jest skuteczniejsza, a najpotrzebniejsze informacje są szybciej zapamiętywane. Z tego powodu poleca się robienie notatek za pomocą kolorowych zakreślaczy oraz cienkopisów. Zakreślacze idealnie sprawdzą się podczas zaznaczania najważniejszych informacji na notatkach sporządzonych na komputerze lub laptopie, a następnie wydrukowanych.
Podstawowymi kolorami zakreślaczy jest: pomarańczowy, zielony, żółty oraz czasami różowy. Każdy z tych odcieni wyróżnia się swoją jaskrawością oraz neonowością. Dla niektórych może być to uciążliwe. Na szczęście na rynku papierniczym można znaleźć zakreślacze pastelowe, które podążają za dzisiejszą estetyką i pozwalają sporządzać o wiele ładniejsze notatki, z których przyjemniej jest się uczyć.

Kolorowe fiszki

Kolory również sprawdzą się podczas uczenia się języków np., z fiszek. Używając różnych kolorów podczas odręcznego przygotowywania fiszek, pomaga to bardziej kojarzyć mózgowi dane słowa i je zapamiętywać.