Zalety szklanych butelek dla niemowląt

Pomimo, że szklana butelka dla dziecka jest znacznie cięższa od plastikowej i może się stłuc oraz poranić odłamkami szkła maleństwo to w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność. Szklane butelki były szczególnie popularne w czasach gdy plastik nie był aż tak powszechnie dostępny jak obecnie. Okazuje się jednak, że szklane butelki dla niemowląt są bezpieczniejsze od ich plastikowych odpowiedników. 

Zalety szklanych butelek dla niemowląt

Korzystanie z plastikowych butelek tylko z pozoru wydaje się bezpiecznym rozwiązaniem. Plastik zanieczyszcza środowisko naturalne a w dodatku niekorzystnie wpływa na zdrowie niemowląt, gdyż zawiera wiele substancji chemicznych (zwłaszcza BPA czyli Bisfenolu A oraz polistyren), które źle oddziałują na układ nerwowy i hormonalnych niemowląt. Ponadto plastikowe butelki zawierają mikroszczeliny, w których z powodzeniem mogą bytować drobnoustroje groźne dla zdrowia dzieciaczka. Z kolei szklane butelki dla niemowląt są całkowicie ekologiczne i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji chemicznych, które mogą mieć wpływ na nieustanny rozwój maluszka. Ponadto szkło jest mniej podatne na zadrapania i łatwiej je utrzymać w należytej czystości. Pod wpływem kontaktu z żywnością nie zmienia również zapachu ani koloru. Szklane butelki dla niemowląt są produktami ekologicznymi podlegającymi recyklingowi. W celu zachowania bezpieczeństwa i uniknięcia potłuczenia szklanej butelki warto zaopatrzyć się także w specjalne silikonowe nakładki, które dodatkowo zwiększają komfort użytkowania butelki.

Szklane butelki dla niemowląt

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej butelki?

Decydując się na zakup szklanej butelki dla niemowląt warto zwrócić baczną uwagę na jej rozmiar. Butelka powinna być przede wszystkim dopasowana do wieku maluszka. Niemowlakowi wystarczy znacznie mniejsza ilość pokarmu niż przykładowo rocznemu dziecku. Dla dziecka pomiędzy drugim a czwartym miesiącem życia wystarczy butelka o pojemności ok. 150 ml, natomiast dla dzieci, które skończyły już sześć miesięcy warto zdecydować się na zakup butelki o pojemności co najmniej 180 ml.