Dlaczego warto mieć zestaw butelek do karmienia jednorazowego użytku?

Zdarzają się sytuacje, w których to trzeba nakarmić dziecko na już, bo przecież nie może czekać. Warto ze sobą mieć buteleczkę umożliwiającą maluszkowi dostarczenie pokarmu. Choć kiedyś kojarzyło się to z przykrym obowiązkiem, ponieważ butelki potrafiły się niszczyć, jedzenie się wylewało, to dziś jednak wskutek rozwoju technologii takie butelki są trwalsze. Ciekawą alternatywą są butelki jednorazowego użytku. Postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego warto z nich korzystać i czy jest to rozwiązanie dobre na dłuższą metę – zapraszamy do naszego artykułu.

Można je od razu wyrzucić

Jednorazowa butelka do karmienia zgodnie z nazwą jest do użycia tylko jeden raz. Co prawda lepszym rozwiązaniem na dłuższą metę będzie zestaw butelek do karmienia jednorazowego użytku, ale nie zmienia to faktu, że to rozwiązanie dające większy komfort i nie trzeba w takiej sytuacji co chwilę kupować kolejnych butelek. Takie butelki z pewnością warto kupować dlatego, że bardzo łatwo je przechować ze względu na to, że mają pojemność przeważnie 80 ml i nie trzeba jej ze sobą zabierać z powrotem. Szeroką ofertę takich butelek można znaleźć na stronie MilkLab.pl.

Zestaw butelek do karmienia jednorazowego użytku

Niewielka cena

Decydując się na kupno butelki jednorazowej do karmienia trzeba sobie zdać sprawę z tego, że jest to niewielki koszt, bo mówimy o wydatku raptem 3-4 zł. Dzięki temu nie trzeba się bardzo poświęcać, aby pokusić się o wielkie wydatki. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą dbać o ekologię i segregować na bieżąco takie buteleczki. Warto wspomnieć również o tym, że takie butelki zmieszczą się praktycznie do każdej torebki, dzięki czemu zawsze pod ręką można mieć pokarm dla dziecka i nie trzeba szukać sklepów na gwałt.